Kaip rašyti motyvacinį laišką

Kaip rašyti motyvacinį laišką. Ieškant darbo, motyvacinis laiskas darbdaviui dažnai yra tas lemiamas faktorius, nuo kurio priklauso, ar į jūsų kandidatūrą bus sureaguota. Ne visuomet darbdavys iš tiesų nori skaityti jūsų cv, dažnai norisi, kad būtent motyvacinis laiskas darbui būtų atsakymas į visus jo klausimus. Nes, kad ir kokia patirtis įgyta anksčiau, svarbiausia, ko žmogus ieško dabar.

Kaip rašyti motyvacinį laišką

Šablonai: ar juo vadovautis

Visų pirma, labai dažnai žmogus, kuris nori darbo, ieško, koks galėtų būti motyvacinis laiskas, pavyzdys. Ir bando sukurpti kažką panašaus. Jeigu kada nors esate dirbę prie administratoriaus kompiuterio, tikriausiai pastebite, kad į pašto dėžutę kasdien  įkrenta kelios dešimtys laiškų su identiškais, šabloniniais žmonių prisistatymais. Paprastai kandidatai į įvairias pareigas sako, jog yra „komunikabilūs, sąžiningi, darbštūs, komandos žmonės, patikimi“ ir t.t. Jeigu iki šiol galvojote, kad taip ir turi būti rašomas motyvacinis laiskas darbdaviui, tai pamirškite tai. Niekas niekada daugiau gyvenime nenorės iš jūsų gauti jokio panašaus laiško. Juk tą patį rašo visi, argi nesuprantate? Nejaugi apgaudinėjantis ar meluoti linkęs žmogus rašys savo laiške „esu komunikabilus, kartais pameluoju, ką nors pavagiu“ ir pan. Ne, visi rašys tą patį, kokie jie yra geri.

Naudinga pasidomėti:

Taigi, visų pirma, jeigu norite, kad jūsų motyvacinis laiskas darbui jums ką nors naudingo suteiktų, pamirškite visus siaubingus šablonus, kurių pamatus, ko gero, pakloja vidurinė mokykla. Tačiau, bėda ta, kad mokykla nelabai linkusi žmones parengti gyvenimui, ir vadovaujasi kažkokiais nesuprantamais standartais. Galbūt užsienyje tokie laiškai ir gali kažką sudominti, tačiau Lietuvoje reikia itin stengtis papulti darbdaviui į akiratį.

Kaip žiūrėti į tokį laišką

Jūsų motyvacinis laiskas – darbdaviui. Žmogui, kuris turi kažkokį verslą arba valdo tam tikrą padalinį, ir ten trūksta kažkokio specialisto. Įsivaizduokite, jeigu jūsų pažįstamas ieškotų kažkokio žmogaus tam tikroms pareigoms, ir tiesiog klaustų, gal žinai, kas tiktų, o jūs tada greit išvardintumėt, kodėl tiktumėt jūs. Ir tai visai nebūtų kvailas robotiškas pareiškimas, jūs suprantama žmoniška kalba save pristatytumėte. Nedarytumėte ir tokių nenatūralių pareiškimų, kaip kad „tai didžiausia mano svajonė, būsiu darbui atsidavęs 200 procentų“. Taigi, ir motyvacinis laiskas studijoms ar darbui turi tiesiog suprantamai jus pristatyti. Tai ir žvelkite į laišką taip – kaip į pokalbį.

Ką jame pasakyti

Sakykite tiesą ir nedaugiau. Tą tiesą išplėskite laike – praeitį, dabartį ir ateitį. Ar tai motyvacinis laiskas studentui, dar visai nepatyrusiam, ar patyrusiam žmogui, kiekvienu atveju, geriau sakyti ką galvojate. Jeigu jums iš tiesų reikalingas tik laikinas darbas, tai nemeluokite, kad dirbsite amžinai – juk vėliau turėsite nemalonumų išsidarbinant. Jeigu tai pirmasis darbas ir motyvacinis laiskas be patirties, tai ir nemeluokite, kad mokate dirbti kasos aparatu, nes yla turi savybę iš maišo išlįsti. Tegul tiesa ir dar kartą tiesa tampa kertiniu jūsų argumentu. Be to, motyvacinis laiskas firmai jau pats savaime turi būti motyvuotas. Nerašykite jo per ilgo – pagalvokite, jeigu būtumėte užimtas vadovas, ir ateitų paklodės ilgio motyvacinis laiskas i banka – vargu, ar noriai jį visą skaitytumėte. Netuščiažodžiaukite. Konkrečiai pasakykite, kas esate, ir ko ieškote, ir ką siūlote. Jeigu tai darbas, reikalaujantis kūrybinių sugebėjimų – jūsų kūrybingumas gali atsispindėti laiške, cv, arba  tiesiog galite duoti nuorodą į savo jau esamus sukurtus kūrybinius darbus.